Sterowanie za pomocą głosu nie tylko ułatwia korzystanie ze smartfonów – teraz dzięki aplikacjom możemy sprawdzić nasz stan zdrowia oraz zamówić ulubioną kawę. Te wszystkie rozwiązania możliwe są dzięki programom analizującym wypowiedzi.

Producenci udostępniają coraz to atrakcyjniejsze ulepszenia naszych telefonów. Funkcja zmiany tekstu na mowę np. podczas wpisywania maili lub smsów cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Już niedługo przy pomocy komend będziemy mogli blokować nasze urządzenia. Program nie tylko będzie analizował to, co mówimy, ale również zapamięta specyfikę naszej wypowiedzi. Dzięki temu komunikacja staje się bardziej efektywna. Przedstawiamy kilka aplikacji głosowych, które znacznie ułatwiają funkcjonowanie naszego smartfona, a także zatroszczą się o nasze zdrowie.

My Starbucks barista

Starbucks stara się być na bieżąco z nowinkami technicznymi, dlatego też wprowadził nowe rozwiązanie dla swoich klientów. Aplikacja „My Starbucks barista” umożliwia użytkownikom iPhone’ów składanie zamówień w formie głosowej. Dla posiadaczy Apple przewidziany jest wirtualny asystent baristy rozpoznający polecenia głosowe. Natomiast telefony z systemem Android muszą mieć połączenie Alexy z aplikacją obsługującą konto klienta w Starbucks. Dzięki temu użytkownicy mogą zamówić swoją ulubioną kawę wypowiadając tylko kilka słów, bez konieczności stania w kolejce. Co najważniejsze, klienci mają taki sam wybór menu jak podczas składania zamówienia w lokalu.

Google Now Launcher

Google poinformowało, że już pod koniec tego kwartału Now Launcher zniknie ze Sklepu Play. Jest to więc ostatni moment na poznanie tej aplikacji.Google Now Launcher to jeden z dwóch launcherów Firmy z Mountain View. Aby wyszukać głosowo albo wydać inne polecenia np. wysłać smsa, uzyskać wskazówki dojazdu, odtworzyć piosenkę lub zrobić jedną z wielu innych rzeczy wystarczy powiedzieć „Ok Google ”. Ponadto udostępniona jest lista aplikacji z szybkim przewijaniem i błyskawicznym wyszukiwaniem aplikacji z urządzenia. Co więcej, przesunięcie palcem na ekranie głównym wyświetla karty Google Now z właściwymi informacjami we właściwym czasie. Launcher został udostępniony dla wszystkich użytkowników w 2014 roku, niestety nie był aktualizowany od 2015 roku. Aplikacja ma zniknąć ze sklepu w pierwszej połowie 2017 roku, jednak wciąż będzie dostępna dla użytkowników, którzy zainstalowali ją wcześniej.

play.google
play.google.com

Pobierz na Android

Canary Speech

Pomysł na aplikację Canary Speech zrodził się z bolesnej historii firmy. W wyniku długo niezdiagnozowanej choroby parkinsona, przedwcześnie zmarł jeden ze współzałożycieli firmy. Dlatego też głównym celem twórców było przygotowani aplikacji, dzięki której każdy z nas będzie miał możliwość szybkiego zdiagnozowania demencji, Parkinsona i Alzheimera. Aplikacja korzysta ze wzorców, analizując miękkość głosu – jednej z pierwszych objawów tych chorób. Umożliwia to wcześniejsze rozpoczęcie leczenia, co znacznie może opóźnić proces jej postępowania.

pixabay.com
pixabay.com

Aplikacje głosowe stały się więc nie tylko ciekawym dodatkiem, ale również mogą znacznie przyczynić się do poprawy naszego stanu zdrowia czy skuteczności prowadzenia komunikacji z klientami.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski