Już 23 listopada każdy Internauta będzie mógł dokonać zakupów w największej platformie transakcyjnej w Polsce bez rejestracji konta.

Dotychczasowy model zakupowy wymagał od potencjalnego użytkownika rejestracji konta. Według Allegro, mimo że system rejestracji był prosty, stanowił on dla części potencjalnych kupujących element zniechęcający. – Z naszych obserwacji wynika, iż istnieje spora grupa internautów, którzy nie kupują w serwisie Allegro, gdyż barierę stanowi dla nich mechanizm rejestracji konta. Postanowiliśmy rozwiązać ten problem i jednocześnie zachęcić ich do korzystania z naszych usług – tłumaczy Patryk Tryzubiak, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Grupy Allegro.

Jak przekonują przedstawiciele Allegro, mechanizm zakupów bez rejestracji jest prosty, ale bardzo bezpieczny dla obu stron transakcji. Przy tej formie zakupów towar zostaje sprzedany dopiero, gdy kupujący zapłaci za niego. W ten sposób sprzedający ma pewność transakcji. Ponieważ system korzysta ze sprawdzonego już mechanizmu „Płacę z Allegro”, sprzedający ma mieć pewność, że transakcja zostanie sfinalizowana.

Ważne dla sprzedających jest również to, że dopóki kupujący nie zapłaci za towar jest on cały czas widoczny i dostępny. W przypadku gdy w tym samym czasie zakupu dokonają użytkownik niezarejestrowany oraz zarejestrowany pierwszeństwo będzie miał ten z aktywnym kontem w serwisie Allegro.

Osoby nieposiadające konta w serwisie Allegro będą mogły brać udział jedynie w transakcjach z opcją „Kup teraz”. Będą także zobowiązane do dokonania zapłaty przez system PzA. Ponadto do końca aukcji musi zostać minimum ponad godzina. Aukcje dostępne dla użytkowników bez konta zostaną oznaczone symbolem BR.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski