A.I. meetup powraca z cyklem spotkań w nowym roku. O czym tym razem będzie mowa? Jakie nowinki ze świata technologii zostaną zaprezentowane?

Czwarte spotkanie dla fanów sztucznej inteligencji, wspierane przez firmę 2040.io, odbędzie się już jutro, 16 marca w Krakowie. Do grona organizatorów dołącza fundacja OMGKRK, a inicjatorzy jak zwykle przygotowali ciekawą agendę.

Spotkanie rozpocznie się telegraficznej prezentacji najnowszych ciekawostek ze świata technologii A.I. prowadzonej przez CEO, 2040.io Tomasza Wesołowskiego. Następnie wystąpi Vladimir Alekseichenko, którego prezentacje oceniono najlepiej wśród dotychczasowych i opowie o temacie “Artificial intelligence and economics”, poruszając teoretyczne i praktyczne zagadnienia świata, w którym roboty zastąpią pracę większości zawodów.

Bartłomiej Rozkrut (CTO 2040.io) wprowadzi uczestników spotkania w praktyczny temat pt. “Jak zbudować własnego tłumacza w 15 minut, czyli Neural Machine Translation w praktyce”. Pokaże on jak zastosować w praktyce sieć rekurencyjną z pamięcią i uwagą (LSTM w/attention), jak skorzystać z dostępnych narzędzi i jak użyć ich do innych ciekawych zastosowań.

Michał Blak (edrone.me) pokaże co wspólnego ma sztuczna inteligencja z marketingiem przedstawiając wykład pt. “Let’s Compete with the machine.”. Dowiemy się m.in. Kto jest lepszym eCommerce managerem: Istota ludzka, czy maszyna?

Pojawi się także gość specjalny – Michał Sapiński z Google, który opowie o TensorFlow 1.0, najnowszej wersji popularnej open-sourcowej biblioteki do machine learning.

Na koniec organizatorzy zaproszą tradycyjnie na pizzę i do dyskusji w grupach z udziałem ekspertów moderowanej przez Grzegorza Łuczywo.

Spotkanie jest bezpłatne, po rejestracji na stronie http://www.aimeetup.pl.

Portal MarketingLink jest patronem medialnym wydarzenia.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski