Blackphone – czyli najbezpieczniejszy telefon zadebiutuje na rynku już za kilka dni. Telefon ma zapewnić nam prywatność i bezpieczeństwo. Smartfon posiada system operacyjny Android PrivatOS oraz pakiet narzędzi bezpieczeństwa. Jak prezentuje się urządzenie?

O Blackphone pisaliśmy już wcześniej tutaj. Urządzenie stworzone zostało przez firmy: Silent Circle, która jest odpowiedzialna za stworzenie oprogramowania oraz firmę Geeksphone odpowiedzialną za hardware. Blackphone posiada 4.7 calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 px z HD IPS, 1GB pamięci RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej. Wyposażony jest w procesor Tegra 4i, baterię 2000 mAh i dwa aparaty: główny, posiadający 8 Mpix oraz przedni z 5 Mpix. Poza tym znajdziemy w nim również Bluetooth, Wifi, LTE czy GPS.

Całość oparta jest na systemie Android PrivatOS z dodatkowymi zabezpieczeniami, dbającymi o prywatność użytkownika. Używając Blackphone’a możemy anonimowo przeglądać strony internetowe, szyfrować wiadomości oraz książkę telefoniczną czy korzystać z bezpiecznej, szyfrowanej chmury. Prócz tego smartfon zaopatrzony został także w funkcje zdalnego wymazywania danych z telefonu w przypadku jego zgubienia bądź kradzieży.

blackphone_screenshot_1-horz

W dzisiejszych czasach telefon, który gwarantuje nam pełną prywatność jest z pewnością strzałem w dziesiątkę. Pierwsza wypuszczona partia sprzedała się w błyskawicznym tempie. Telefon można kupić za 629 dolarów, póki co jedynie w oficjalnym sklepie. Aktualnie na stronie widnieje informacja, że telefony zostały wyprzedane, jednak niedługo magazyny powinny zostać uzupełnione.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski