Dokąd zmierza sztuczna inteligencja? Gdzie i kiedy wykorzystamy ją w praktyce?

fot. aimeetup.pl

Kiedy sztuczna inteligencja będzie tak inteligentna jak człowiek? Jak znaleźć interesujące dane do wykorzystania w machine learning? Tych i innych rzeczy dowiemy się już 20 października podczas spotkania Let’s meet to talk about A.I.

Sztuczna inteligencja wkroczyła z kinowych ekranów w nasze codzienne życie. Jej rozwój poprzedzony wieloma latami badań znacząco przyspieszył w ciągu ostatniego roku. Temat AI pojawił się m.in. w TrendBooku 2016 Natalii Hatalskiej, a coraz częściej słyszymy o tym, że treści będą generowane przez maszyny, jak w amerykańskiej agencji prasowej Associated Press.

Z dobrodziejstw uczących się maszyn korzystamy używając wyszukiwarki internetowej, korzystając z portali społecznościowych, czy chatów. Coraz więcej biznesowych zastosowań wskazuje na to, iż mamy do czynienia z początkiem prawdziwej rewolucji.

Fani sztucznej inteligencji spotkają się w Krakowie

Dla wszystkich tych, którzy zadają sobie pytanie o przyszłość sztucznej inteligencji mamy dobrą wiadomość. Już 20 października w Krakowie odbędzie się spotkanie pod hasłem „Let’s meet to talk about Artificial Intelligence” organizowane przez firmę 2040.io.

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części. W pierwszej z nich przedstawione zostaną trendy związane ze sztuczną inteligencją i podstawowe pojęcia dotyczące machine learning. Tą część spotkania poprowadzi Tomasz Wesołowski oraz Bartłomiej Rozkrut z 2040.io.

Druga części spotkania przebiegnie pod hasłem „case study”. Uczestnicy poznają trzy przykłady wykorzystywania AI m.in. w call center (Bartosz Ziółko, CEO Techmo), w księgowości (Sebastian Bobrowski, CTO i co-founder infakt.pl), a także posłuchają o pozyskiwaniu danych do uczenia maszynowego (Aleksander Smywiński-Pohl, Akademia Górniczo-Hutnicza).

Po zakończeniu prezentacji wszyscy uczestnicy zaproszeni zostaną do dyskusji w grupach moderowanych przez ekspertów. To będzie okazja do wymiany poglądów oraz informacji z ekspertami w dziedzinie AI.

Udział w wydarzeniu

Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i big data, niezależnie od aktualnego poziomu wiedzy. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, pod warunkiem wcześniejszej rejestracji. Szczegóły i formularz zapisów znajdują się na stronie http://www.aimeetup.pl.

Portal MARKETINGLINK jest patronem medialnym tego wydarzenia.Polecamy tę konferencję

Akademia Marketingu: (Z)mierz się z content marketingiemBądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.