Wykorzystanie VR w ratowaniu ludzkiego życia, case studies z dziedzin biznesu, architektury i turystyki, debata youtuberów, praktyczne warsztaty, pytania o to jak analizować produkcje VR  i jak będzie wyglądała jego przyszłość – European VR Congress 2017 już za tydzień zamieni Warszawę w europejską stolicę wirtualnej rzeczywistości.

Już za kilka dni rozpoczyna się European VR Congress – największe w Polsce wydarzenie poświęcone technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Pierwsza edycja zgromadziła w Warszawie ponad 500 entuzjastów VR. W tym roku oferta oprócz konferencji i strefy Expo będzie wzbogacona o część poświęconą najmłodszym firmom – Startup Zone, praktyczne warsztaty oraz Business Dating – cykl spotkań młodych twórców z inwestorami.

Wśród gości konferencji będą zagraniczni twórcy wirtualnej rzeczywistości m.in. Joe Robins, który opowie  o nowych, ekscytujących projektach związanych z wirtualną, rozszerzoną i mieszaną rzeczywistością, nad którymi pracuje firma Unity Technologies. Anton Skiter – dyrektor kreatywny w Interactive Lab pokaże czego można się nauczyć projektując krótkie doświadczenia w VR. Projektant gier i programista Daniel Kihlgren Kalander wytłumaczy jak to się stało, że studio VR z deweloperami o bardzo zróżnicowanym doświadczeniu stworzyło grę VR „SVRVIVE: The Deus Helix” w zaledwie 6 miesięcy, a przedstawiciel VRARA Steve Dan opowie o tym, co w przyszłości czeka technologię VR.

Uczestnicy VR Congress dowiedzą się również jakie zastosowanie może mieć VR w medycynie. Marcin Czub z Uniwersytetu Wrocławskiego wytłumaczy jak VR może pomóc w uśmierzaniu bólu krótkotrwałego oraz przewlekłego. Ralf Saykiewicz i Michał Kierepka – twórcy aplikacji MedApp opowiedzą natomiast o tym, jak najnowsze osiągnięcia z zakresu telemedycyny, VR i AI pomogą w przyszłości ratować ludzkie życie.

European VR Congress to także strefa Expo, w której będzie można przetestować najciekawsze produkcje VR / AR-owe i porozmawiać z ich twórcami. Zaprezentują się m.in.  EvryPlace, VR Global, PictureWork, Workroom Group, 11th Dimension i Digital Wanderer. Pod koniec pierwszego dnia kongresu uczestnicy zostaną zaproszeni na wieczór networkingowy do nowo otwartego Muzeum Nad Wisłą. W trakcie wieczoru otwarta będzie część muzealna, a uczestnicy kongresu – poza wspólną zabawą – będą mieli możliwość zwiedzenia w MSN wystawy pt. „Syrena herbem twym zwodnicza“ o kulturowych znaczeniach symbolu Warszawy. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej:vrcongress.pl/  i FB/europeanvrcongress.

Portal MarketingLink jest patronem medialnym wydarzenia.

 


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu