Facebook odświeża wygląd fan page. Kolejne zmiany niebawem!

10 lutego wieczorem Facebook zaktualizował wygląd fanpage’y. Jeśli zdecydujemy się na nową opcję, strona marki upodobni się do tradycyjnych profili, m.in. pojawi się nowy układ informacji z podglądem zdjęć w górnej części strony, zakładki z aplikacjami przeniesione zostaną na lewą stronę. Dodatkowo administratorzy będą mogli dostawać mejlowe powiadomienia o nowych fanach i ostatnich aktywnościach na stronie.

Jednak najważniejszą i najbardziej rewolucyjną zmianą jest możliwość komentowania jako fanpage aktywności innych stron i użytkowników. Jako strona możemy również polubić inną markę. Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawe rozwiązanie, gdyż pozwala na prowadzenie dyskusji między markami. Co istotne, przełączenie z opcji strona na zwykłego użytkownika jest proste i szybkie – wymaga praktycznie jednego kliknięcia.

W najbliższym czasie mają pojawić się kolejne, nowe funkcje dotyczące firmowych stron. Oficjalnie zmiany zostaną wprowadzone na wszystkich fanpage’ach od 11 marca bieżącego roku. Póki co marki, jeśli chcą z nich skorzystać, mogą to zrobić pod adresem: http://www.facebook.com/pages/status.

Fot.: SocialPress

Inną, ważna zmianą, jaką Facebook przygotował w ostatnich dniach dla adminów, jest możliwość blokowania słów i zwrotów, które nie chcemy, by pojawiały się na naszej stronie, np. wulgaryzmy. Wyrażenia umieszczamy na czarnej liście. Jeśli któreś z nich zostanie użyte przez użytkownika, jego widomość automatycznie zostanie oznaczona jako spam i zostanie przeniesiona do części strony, która jest ukryta przed widokiem publicznym.

Czytaj więcej na SocialPress.pl

Autorka artykułu: Bogumiła Matuszewska


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski
Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.