W Facebooku kręgi znane są pod nazwą Friends Lists. By zarządzać tylko niektórymi grupami przyjaciół, trzeba kliknąć na ikonę kłódki i wybrać, kto będzie mógł przeczytać wpis. Następnie można przejrzeć listy znajomych w nowym interfejsie i zdecydować, zaznaczając odpowiednich odbiorców, kto będzie mógł zobaczyć naszą wiadomość.

Niebieskie koła po lewej stronie to listy osób widzących nasz wpis – jedynie przyjaciele w tych kręgach mogą zobaczyć post. Natomiast w kręgach po prawej stronie znajdują się osoby, które nie mogą zobaczyć wpisu. Jeśli nie wybierze się żadnej listy z lewej strony, domyślnie włącza się opcja „Wszyscy znajomi”. Potem można jednak wyłączyć niektórych znajomych, przyporządkowując ich do kręgów po prawej stronie. Osoba przypisana do kręgu po lewej, jak i prawej stronie, nie zobaczy postu.

Dzięki edycji kolumny użytkownik może szybko zobaczyć, jak wielu znajomych należy do określonych grup; może również dokonać edycji listy przyjaciół. Ci, którzy nie posiadają jeszcze konfiguracji list, mogą to zmienić klikając w przycisk Edit Friend Circles.

Usługa nazywa się CircleHack.com i oficjalnie niejest produktem Facebooka. Przypomina Kręgi Google+. By z niej skorzystać, należy zalogować się w portalu i przyznać uprawnienia dostępu do swoich znajomych.
Użytkownicy, którzy zdecydują się skorzystać z tego rozszerzenia, na pewno docenią możliwości bardziej praktycznego i łatwieszego zarządzania listami znajomych.

Autorka artykułu: Dominika Szot


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski