Facebook postanowił ulepszyć swoje urządzenia VR. Dlatego podjął pracę nad dźwiękiem. Celem gigant jest brak możliwości odróżnienia dźwięków rzeczywistych, od tych w okularach.

Wiara w innowację

Facebook w Oculusach postanowił postawił najpierw na wzrok, teraz na słuch. Oznacza to, że gigant postawił teraz na pracę nad zestawem słuchawkowym wraz z naukowcami z Facebook Reality Labs Research. Na początek postanowiono więc sprawdzić ludzką percepcję oraz rozumienie dźwięku, jego przestrzenności. Dodatkowo, jak czytamy na blogu Facebooka, badania te, wraz z projektem, mogą pomóc w pozytywny sposób doświadczać wirtualnej rzeczywistości również osobom niedosłyszącym. 

W rezultacie, nowe rozwiązanie dźwiękowe może pomóc w redukcji niepożądanego hałasu, nawet w hałaśliwym miejscu. 

 

Tylko czysty dźwięk

Jeden z naukowców, zaprezentował również innowacyjny system kalibracji dźwięków. Właśnie on, umożliwia efektywne słyszenie dźwięków z ultra-wysokim odzwierciedleniem tych rzeczywistych. Co więcej, to wszystko jest możliwe jedynie dzięki parze odpowiednich słuchawek. Jest to możliwe dziki przetwarzaniu oprogramowanie firmy, a także wykorzystaniu odpowiednich algorytmów.

Technologia ta pomaga sortować dźwięk za pomocą czujników kierunkowych. Godne uwagi są tu również mikrofony rejestrujące dźwięki pokojowe, muzykę itd, a następnie odpowiednio je klasyfikuje. Dzięki temu, dźwięk wydaje się być rzeczywisty, a nie nagrany i odtwarzany. W rezultacie zatem ten wirtualny nie będzie od możliwy do odróżnienia od tego z VR. 

źródło: about.fb.com

Jaki będzie rzeczywisty efekt tej pracy? Na to przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Natomiast na pewno dla fanów nowych technologii takie rozwiązanie będzie niejako spełnieniem marzeń. 


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu