Do udostępnienia dla wszystkich wydawców Instant Articles pozostał miesiąc. Będzie szybciej i wygodniej. Facebook nie zapomniał jednak o pozostałych 25% wszystkich stron internetowych, które swoje działanie opierają na WordPressie i to im zadedykował wtyczkę WordPress dla Instant Articles.

Instant Articles to narzędzie, które daje możliwość publikowania pełnych artykułów na Facebooku. Gwarantuje to wielokrotne skrócenie czasu ładowania artykułów oraz większą wygodę dla czytelnika. Z kolei Facebook „przywiązał” swojego użytkownika na dobre. Od 12 kwietnia użytkownik nie będzie musiał opuszczać Facebooka aby móc przeczytać tekst.

Czytaj więcej: Instant Articles – od teraz szybsze i prostsze publikowanie artykułów na Facebooku

Czytaj więcej: Facebook Instant Articles dla wszystkich od 12 kwietnia

Facebook ogłosił, że Instant Articles będą dostępne dla wszystkich wydawców 12 kwietnia. Amerykański gigant oznajmił również, że współpracował z Automattic (“firmą matką” WordPress.com VIP) aby zbudować wtyczkę, która będzie umożliwiała publikację treści z WordPress w Instant Articles. WordPress jest jedną z najbardziej popularnych platform, na której swoje działanie opiera około 25% wszystkich stron internetowych.

www.media.fb.com
www.media.fb.com
www.media.fb.com
www.media.fb.com

Wraz z premierą Instant Articles, swoją premierę będzie mieć wtyczka umożliwiająca publikację treści z WordPress. Wydawcy będą mogli ją aktywować, a ci którzy poszukują więcej spersonalizowanych opcji będą mogli oni dodać dodatkowe elementy. Wtyczka dla WordPressa będzie automatycznie formatować zdjęcia oraz filmy i dopasowywać ich rozmiar do formatu, który wykorzystywany jest przez Instant Articles.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu