Akcja realizowana przez home.pl, Google oraz PKPP Lewiatan pod patronatem Ministerstwa Gospodarki ma ten stan zmienić. Od 17 listopada br. Internetowa Rewolucja wyrusza w Polskę z cyklem spotkań szkoleniowo-edukacyjnych.

– W Polsce mamy do czynienia ze stałym wzrostem liczby użytkowników Internetu. Ponad 50% Polaków można określać mianem aktywnych internautów. Do tego bardzo szybko rozwija się rejestr domen krajowych .PL. Wkrótce osiągnie on liczbę 2 milionów adresów. Wydawałoby się, że pociągnie to za sobą masową obecność przedsiębiorców w Internecie. Niestety, rzeczywistość weryfikuje ten pogląd. Wiele małych i średnich firm dalej obawia się wejścia do sieci, bądź nie wie jak ma to zrobić – mówi Marcin Kuśmierz, dyrektor zarządzający home.pl.

W celu przełamania barier obecności firm w Internecie stworzono zestaw narzędzi umożliwiających bezpłatne, profesjonalne działanie biznesowe w sieci. Firma home.pl przygotowała specjalny pakiet pozwalający na stworzenie od podstaw w pełni funkcjonalnej strony firmowej, a Google zapewnia rozwiązania promocyjno-reklamowe. Przedsięwzięcie jest wspierane również przez PKPP Lewiatan oraz Ministerstwo Gospodarki.

Pierwszy rok funkcjonowania Internetowej Rewolucji przyniósł ogromne zainteresowanie przedsiębiorców. Ze wsparcia skorzystało 29 tysięcy firm z całego kraju. Wyniki badań pokazują jednak, że aktywizacja przedsiębiorców na obecnym etapie w dużej mierze wymaga pogłębionych działań edukacyjnych.

W tym celu została przygotowana seria regionalnych, otwartych dni Internetu. W ich trakcie uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę na temat technologii internetowych oraz otrzymać praktyczne porady na temat budowania firmowego wizerunku w sieci. Nie zabraknie również warsztatów, szkoleń i okazji do konsultacji z ekspertami. W spotkaniach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, zarówno przedsiębiorcy, jak i studenci czy urzędnicy.

Pierwsza okazja do skorzystania z wiedzy ekspertów oraz narzędzi Internetowej Rewolucji będzie miała miejsce jeszcze w tym roku. Już 17 listopada odbędzie się spotkanie we Wrocławiu inaugurujące cały cykl. Kolejne, będzie miało miejsce 23 listopada w Krakowie. Na początku przyszłego roku Internetowa Rewolucja odwiedzi również Gdańsk, Poznań, Katowice oraz Szczecin.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski