Kaspersky Lab ostrzega: Portale społecznościowe mogą być zagrożeniem dla firm

fot. © Sergey Nivens - Fotolia.com

Christian Funk, analityk zagrożeń z firmy Kaspersky Lab, wyjaśnia problemy związane z korzystaniem z portali społecznościowych: – Wcześniej najczęściej wykorzystywaną przez szkodliwe programowanie luką w systemie bezpieczeństwa była poczta elektroniczna. Obecnie są to portale społecznościowe. O ile większość z nas wie, że nie należy otwierać załączników do wiadomości e-mail od nieznanych osób, zwykle i tak bez namysłu klikamy odsyłacze na portalach społecznościowych.

Takie zachowanie może być niebezpieczne, ponieważ odsyłacze mogą prowadzić do stron, na których kryją się szkodliwe programy. Zainfekowane odsyłacze zwykle są wysyłane nieświadomie przez użytkowników portali społecznościowych, których konta zostały zainfekowane lub przechwycone.

Wielu przedsiębiorców próbuje rozwiązać problem poprzez zablokowanie dostępu swoich pracowników do portali społecznościowych. Mimo wszystkich obaw związanych z bezpieczeństwem podczas korzystania z portali społecznościowych w miejscu pracy eksperci ds. bezpieczeństwa IT, łącznie z firmą Kaspersky Lab, uważają, że całkowity zakaz odwiedzania portali społecznościowych w godzinach pracy nie jest dobrym rozwiązaniem.

– Lepsze skutki odniosłoby uświadomienie pracownikom zagrożeń –
tłumaczy Christian Funk. – Jeżeli nie masz całkowitej pewności, dlaczego ktoś publikuje lub wysyła jakąś wiadomość za pośrednictwem Facebooka, powinieneś sprawdzić jej autentyczność przy pomocy innych mediów – dodaje.

Źródło: Kaspersky Lab


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski
Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.


  • BB

    U mnie w pracy poblokowali niemal wszystko. Dobrze, że z gadu gadu można jeszcze korzystać ;)