Spotkanie łączy w sobie dostawców technologii informatycznych z przedstawicielami biznesu, w skład których wchodzą zarówno osoby decyzyjne w kwestiach IT jak i kadra zarządzająca. Konferencję organizuje Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej, a patronat medialny objął serwis Marketing Link.

Prelegentami kongresu będą praktycy branży ICT i osoby, które zawodowo zajmują się nowymi technologiami. Celem wydarzenia jest podniesienie wiedzy i świadomości osób związanych z branżą IT.

Event podzielono na trzy części tematyczne: Nowoczesne technologie medyczne, ICT dla innowacyjnych społeczności/ e-usług, a także  Inteligentne systemy zarządzania. Wśród prelegentów wystąpią m.in. Norbert Pisz,  prezes firmy Risenbit, twórca Face Controllera, oprogramowania opartego na sensorze Kinect, pozwalającego sterować komputerem za jedynie za pomocą mimiki twarzy. Opowie o innowacyjnych zastosowaniach sensora. Z kolei Michał Szawuła, menedżer ds. rozwoju oraz Krzysztof Załęski, kierownik działu rozwoju oprogramowania podzielą się doświadczeniami na temat tego, jak zmieniają się wymagania biznesu – na przykładzie z życia Atmosfery, polskiego ITSM. Wśród prezentujących znajdą się również Michał Ręczkowicz, założyciel i prezes PrimeBit Studio, który opowie o o doświadczeniach austriackich w zakresie skutecznego wdrażania produktu innowacyjnego, a także Janusz Jasłowski, dyrektor działu rozwiązań regionalnych z Asseco Poland czy Marcin Mularz, product manager i kierownik projektów IT w BMM.

Podczas sesji tematycznej związanej z medycyną, wystąpi m.in. Piotr Skup ze spółki Medim, który przedstawi temat nowoczesnych technologiach w szpitalach. W drugim bloku tematycznym wystąpią Rafał Cencora i Piotr Bereziewicz z Theappcreate i opowiedzą o „zarządzalnych“ aplikacjach mobilnych dla biznesu. Maciej Trojniar, współwłaściciel Spotlike przybliży uczestnikom zastosowanie Wi-Fi jako narzędzia marketingu i analizy. W trzecim bloku tematycznym, poświęconym inteligentnym systemom zarządzania. Robert Sitarz, specjalista ds. badań i rozwoju w TOP S.A. zasygnalizuje uczestnikom jak wykorzystywać matematykę w służbie biznesu.

Na tematy związane z Business System Intelligence wypowie się Janusz Lipski, dyrektor kontrolingu Zakładów Magnezytowych „Ropczyce“. Z kolei Dariusz Tworzydło, prezes Exacto Sp. z o.o., ekspert z zakresu public relations zaprezentuje uczestnikom działanie wirtualnego biura prasowego Newslink, inteligentnego narzędzia w systemie komunikacji firmy z mediami.

Chętni mogą się rejestrować na konferencję pod adresem: www.kongresprofesjonalistowit.pl.

.

 


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski