Kupujesz na Allegro? Sprawdź, co zyskasz po zmianie prawa konsumenckiego

fot. © Maksym Yemelyanov- bank zdjęć Fotolia.com

Już za kilka dni wchodzą w życie zmiany w prawie konsumenckim. Wynika z nich kilka istotnych zmian dla e-handlu i przede wszystkim dla samych kupujących, których prawa ulegną znacznemu rozszerzeniu.

Serwis aukcyjny Allegro.pl przesłał do naszej redakcji infografiki, które w prosty sposób ilustrują, co zmieni się za kilka dni i jakie przywileje zyskają klienci korzystający z tej platformy. Poniższe materiały pokazują również, jakie są nowe obowiązki firm handlujących na Allegro.pl, których niedopełnienie może drogo kosztować.

allegro_zmiany_zakupowe_kupujacy_25.12

allegro_zmiany_zakupowe_v5_sprzedajacy
Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.


  • Iwona Młynarczyk

    Wow, ale super artykuł. Wreszcie ktoś po ludzku wyjaśnił o co chodzi w tych wszystkich zmianach! Bedę Pana wielbić! Mam nadzieję, że sprzedawcy wprowadzą wszelkie niezbędne zmiany w przepisach i nie będą płacić kar za klauzule niedozwolone i nie będą naciągać nieświadomych klientów. Na ich miejscu zrobiłabym jakiś audyt regulaminu (są też bezpłatne) i oddała się spokojnym świętom :)

  • Grzegorz Miłkowski

    Pani Iwono, dzięki – korzystałem z materiałów od Allegro, więc uznanie przede wszystkim dla nich za takie fajne opracowanie :)