Wiele firm walczy o swoje miejsce na rynku VR i AR. Jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej. Do tej drugiej grupy jak do tej pory niestety należała firma Lenovo. Wszystko wskazuje na to, że firma chce raz jeszcze spróbować odnaleźć się na tym rynku.

Samodzielny zestaw słuchawkowy

Lenovo VR3030S – nowy projekt VR-owy firmy, ma być przełomem. Uznawany jest za samodzielny zestaw słuchawkowy, ponieważ z założenia nie powinien wymagać połączenia z telefonem. Mają być dystrybuowane jedynie na rynek edukacyjny. Poinformowała o tym sama firma na Twitterze.

Co będzie zawierało urządzenie?

Z informacji na stronie producenta wynika, iż zestaw słuchawkowy Lenovo Mirage VR S3 będzie działał na Androidzie i zawiera procesor Qualcomm Snapdragon 835. Jego bateria to 4200 mAh i posiada ładowanie USB-C. A jak będzie wyglądał?

źródło: theverge.com

 

Co ciekawe, zestaw ten nie będzie przeznaczony dla konsumentów, ale został stworzony w celach edukacyjnych. Niestety na ten moment, o urządzeniu nie ma więcej informacji, poza tym, iż pojawi się za kilka miesięcy. Czy zrewolucjonizuje ten rynek? Raczej jest to wątpliwe, ponieważ w tym roku swoje zestawy słuchawkowe, jak też okulary VR i AR ma zamiar wypuścić wielu innych gigantów technologicznych. Ale kto wie? Może i Lenovo nas miło zaskoczy!


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski