O ile nie szata zdobi człowieka, to dobrze byłoby, gdyby gadżety i sprzęty miały wyjątkowy design. I właśnie na wyjątkową prezencję postawiła teraz firma Panasonic, której kształt okularów VR przypomina…okulary lotników.

Google narciarskie? To nie dla nas!

Firma Panasonic twierdzi, że tradycyjny model okularów VR nie jest interesujący i w związku z tym, zaproponowali swoim użytkownikom nowy projekt, gdzie okulary nabrały designerskich kształtów. I tak, nie wyglądają już jak google narciarskie, a okulary lotnicze. Ale to nie wszystko. Nowy model od Panasonica oferuje nam również takie ulepszenia techniczne, których nie znajdziemy na rynku. Przede wszystkim, sa to pierwsze takie okulary VR, które obsługują HDR.

źródło: panasonic.com

Oznacza to, że od teraz każde oglądane przez nas nagranie nabierze realistycznych kształtów. Dodatkowo, zostały one również wyposażone w panele micro OLED, które, jak czytamy na stronie producenta, zostały opracowane przy współpracy firm Panasonic i Kopin. W okularach jest też inna od powszechnie znanej technologii audio. Panasonic bowiem postawił na swoją własną technologię, gdzie odpowiednie sterowniki dbają o jakość i przejrzystość dźwięku. Na stronie producenta możemy też znaleźć wzmiankę o tym, że produkując designerskie okulary VR, posłużyli się też konstrukcją optyczną znaną z aparatów Lumix oraz podobną technologią przetwarzania sygnałów jak w telewizorach i odtwarzaczach Blue-Ray.

Kiedy będziemy mogli je kupić?

Na ten moment nie jest wiadomo, czy w ogóle w najbliższym czasie będzie taka możliwość. Natomiast prawdopodobnie jest to zapowiedź odpowiednich aplikacji, które będą powiązanie z siecią 5G. Zatem jaki był cel stworzenia takiego prototypu? Otóż firma Panasonic chciała udowodnić, że takie okulary również mogą mieć wyjątkowy wygląd i nie był tylko nudnym gadżetem. Czy im się to udało? Warto, aby każdy sam to ocenił, np. oglądając poniższy film.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski