Google rozpoczęło miesiąc pomocy sprzedawcom detalicznym o nazwie „Accelerating Retail”. Oto jak będzie wyglądał program szkoleń z marketingu cyfrowego od giganta. 

Wrzesień z marketingiem i handlem detalicznym

Obietnica, którą Google złożyło ponad 10 milionom ludzi  i firm w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce doprowadziło do powstania serii szkoleń marketingowych. Będą one trwały cały wrzesień, a zakres tematyczny obejmował będzie produkty, aktualizacje oraz sesje edukacyjne. W tym celu również, gigant postanowił uruchomić nową wersję narzędzia Accelerating Retail, czyli rozwój i przyspieszenie handlu detalicznego. Wszystko po to, aby małe i średnie firmy mogły zwiększyć odbiór i zaangażowanie cyfrowe. 

źródło: blog.google.com

Pomoc w praktyce

W jaki sposób to będzie działać? Każda firma dostanie prawo wklejenia swojego adresu URL, a następnie, o czym czytamy na blogu Google, gigant przeanalizuje działanie firmy w sieci. W kolejnym koku zostanie przygotowany odpowiedni raport, testy branżowe, trendy w ruchu cyfrowym i przydatne wskazówki dotyczące poprawy. W swojej pomocy, Google koncentruje się głównie na Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce. Wszystko po to, aby firmy e-commerce mogły cieszyć się płynnością sprzedaży, dzięki nauce marketingu cyfrowego. A to ważna umiejętność, zwłaszcza w czasach COVID-19, gdzie każdy kolejny dzień rodzi nową niepewność jutra. 


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski