Oprogramowanie Google Android Wear trafiło na zegarki a do oficjalnego sklepu – aplikacje dedykowane tym urządzeniom. Szczęśliwi posiadacze Samsunga Gear Live lub LG G Watch mogą powoli zacząć testować nowe programy przeznaczone dla systemu Android Wear.

Jak łatwo można było się domyślić wraz z wprowadzeniem nowego systemu operacyjnego ruszyła oficjalna sekcja Google Play poświęcona aplikacjom przeznaczonym na inteligentne zegarki. Wykaz aplikacji znajdziemy w oficjalnym sklepie Google. Na razie nie ma tego dużo, ale nowe aplikacje pojawiają się z każdym tygodniem. Pośród programów przeznaczonych dla technologii noszonych odnajdziemy w większości dobrze znane aplikacje z wersji przeznaczonych na smartfony i tablety jak: Google Maps, Hangouts, Pinterest, Duolingo, jak i parę nowych tytułów. Przyjrzyjmy się kilku propozycjom.

Słuchanie muzyki

Popularna aplikacja łącząca funkcję odtwarzacza muzycznego i wyszukiwarki słów piosenek teksty musiXmatch dostępna jest od teraz także na urządzenia z systemem Android Wear. Na ekranie naszego zegarka możemy sterować odtwarzaczem, włączać utwór muzyczny poprzez synchronizację z smartfonem bądź śledzić tekst piosenki.
Pobierz

fot. play.google.com/store

Sprawdzanie maila

Tutaj z pomocą przychodzi również popularna aplikacja, znana ze smartfonów i tabletów – CloudMagic. Aplikacja pozwala na synchronizację naszych maili i odczytywanie ich na zegarku. Aplikacja poinformuje o nowych mailach i wyświetli na ekranie tytuł przed jego otworzeniem. Do odpisania jednak będziemy musieli użyć urządzenia z klawiaturą.
Pobierz

fot. play.google.com/store

Bieganie

Większość inteligentnych zegarków idealnie sprawdzi się przy uprawianiu sportu. Runtastic to aplikacja także przeniesiona z wersji smartfonowej. Na ekranie zegarka odczytamy podstawowe dane dotyczące naszego biegu. Takie rozwiązanie z pewnością uprzyjemni fanom sportu codzienny jogging.
Pobierz

fot. play.google.com/store


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski