Po co firmie automatyzacja marketingu?

fot. © alphaspirit - Fotolia.com

Wybierz lidera, który pomoże zaakceptować pracownikom nową technologię i ułatwi przejście pomiędzy starymi a nowymi metodami pracy. Specjalistą od automatyzacji marketingu powinien zostać najlepszy przedstawiciel handlowy, który jest otwarty na nowe technologie. Należy jednak pamiętać, że lider powinien w pełni rozumieć działanie systemu Automate Marketing, tak aby móc rozwiać wszelkie obawy innych pracowników.

Nie można jednak zapominać, że wprowadzanie nowego narzędzia nie jest łatwym procesem i jak w każdej dziedzinie, aby zobaczyć efekty, potrzeba czasu. Na początek ustal kilka kluczowych celów i w miarę ich zdobywania, stawiaj kolejne, coraz większe cele.

Dlaczego to się opłaca?

Automatyzacja marketingu sprawi, że działania przedsiębiorstwa będą bardziej efektywne. Poniżej kilka najważniejszych zalet wprowadzenia systemu do swojego biznesu:
• Lepsza relacja z klientem, dzięki temu, że automatyzacja pozwala spersonalizować komunikację i kontakt z nimi, dopiero wtedy, kiedy są gotowi do zakupu.
• Wzrost dochodów w firmie, dzięki usprawnieniu działań marketingowo – sprzedażowych
• Obniżenie kosztów marketingu nawet do 30%, dzięki zmniejszeniu kosztów pracy i odrzuceniu niezainteresowanych produktem konsumentów, a skoncentrowaniu się tylko na potencjalnych klientach.
• Oszczędność czasu, wprowadzenie automatyzacji sprawi, że większość marketingowych działań realizowana będzie automatycznie.
• Dzięki automatyzacji, masz lepszy i bardziej przejrzysty wgląd w to, co się sprawdza, a co nie w działaniach marketingowych firmy.

Źródła:
1. http://www.destinationcrm.com/Articles/Web-Exclusives/Viewpoints/Implement-Marketing-Automation-to-Drive-Digital-Marketing-Success-87577.aspx
2. http://salesmanago.pl/info/knowledge.htm
3. http://blog.eloqua.com/marketing-automation-implementation/
4. http://www.forbes.pl/automatyzacja-marketingu-zdobywa-swiatowe-rynki-ogranicz-wydatki-na-marketing,artykuly,146853,1,1.html
5. http://clickray.pl/automatyzacja-marketingu
6. http://www.pardot.com/infographic/the-roi-of-marketing-automation-infographic/
7. http://www.loopfuse.com/marketing-automation-benefits.php
Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.


  • my Mautic

    Czy znacie już system marketing automation o otwartych, bezpłatnych licencjach Mautic? Strona z opisem funkcji i poradami: https://www.mymautic.pl/