Nowy raport NASK wykazuje, że wzrasta liczba domen .pl, wskaźnik odnowień oraz liczba abonentów. Oto co jeszcze pokazuje najnowszy raport za drugi kwartał 2020 roku. 

Siła domeny .pl

Według raportu NASK, w drugim kwartale roku 2020 wzrosła liczba rejestracji domen .pl. Na koniec drugiego kwartału znajdowało się 2 455 561 nazw aktywnych w DNS. Jest to o 4,5 tysiąca więcej, niż miało to miejsce w roku poprzednim. 

źrodło: dns.pl

Sam wskaźnik odnowień również budzi podziw. Ponieważ w odniesieniu do domeny .pl na koniec drugiego kwartału 2020 roku wyniósł 65,53%. Ponieważ pod koniec czerwca tego roku zostało odnowionych około 397 tys. nazw, a dla 1 611 przesunięto koniec okresu rozliczeniowego. Dodatkowo, na koniec czerwca, aż 1 077 561 z tą domeną dotyczyło unikalnych abonamentów. A ich liczba wzrosła o 10 894. Co w rezultacie daje średnio 2,28 nazwy domeny .pl na abonenta

źródło: dns.pl

I co ważne, abonenci najczęściej rejestrowali nazwy bezpośrednio w strefie . pl. Udział tej strefy w rejestracjach zwiększył się z 81,51% w pierwszym kwartale, do 83,75% na koniec drugiego.

Domena .pl a nadużycia

Jak czytamy w raporcie, w ramach przeciwdziałania rejestr zablokował aż 288 domen, które naruszały regulamin i politykę przeciwdziałania przestępstwom. Głównym powodem blokady domeny była chęć wykorzystania jej przez twórcę do phishingu. 

Więcej informacji na ten temat w raporcie Rynek nazw domeny .pl. Szczegółowy raport NASK za drugi kwartał 2020 roku

 

źródło: informacja prasowa oraz raport NASK


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski