Prawdopodobnie niedługo obrazy 2D przejdą do historii. Wszystko za sprawą rozwoju technologii 3D i hologramów. Jeżeli myślisz, że to tylko gdybanie, zaskoczymy Cię – to już się dzieje. Niedawno powstał nawet prototyp platformy, która ma ułatwić pracownikom spotkania z innymi za pomocą awatara.

Hologramy i firma Spatial

Firma Spatial zdecydowała się zwiększyć nasze doznania spowodowane okularami, czy zestawami słuchawkowymi VR i AR. Postawiła teraz na hologramy i stworzyła prototyp platformy współpracy, gdzie ludzie będą mogli łączyć się za pomocą swoich awatarów w wirtualnych pracowaniach.

Co więcej, jak czytamy w serwisie techcrunch.com, już dziś firma planuje jak sprawić, aby z tej platformy mogli korzystać wszyscy. Nie tylko za pomocą okularów, ale również SDK. Jeżeli nie jesteś sobie w stanie wyobrazić jak wygląda taka platforma, firma przygotowała specjalny film promujący.

Czy znajdą się na to pieniądze?

W zasadzie pieniądze już są, a konkretnie 22 miliony dolarów. Spatial opublikowała również liczne wyceny i wskazała inwestorów. Wśród nich znaleźli się: Expa, Lerer Hippeau, Leaders Fund, Samsung NEXT i Andy Hertzfeld.

Start-up mówi wprost, że obecnie w marketingu widzimy jedynie przestarzałe modele nowych technologii i nadszedł już czas, aby spojrzeć inaczej na pewne aspekty. Dodaje, że warto zwrócić uwagę nie tylko na samą pracę, ale też współpracę z wykorzystaniem nowych technologii, w tym hologramu.

Miejmy nadzieję, że niebawem platforma zacznie istnieć i dzięki temu skorzystają również osoby, które nie mogą wychodzić z domu do pracy ze względów zdrowotnych. Dodatkowo taka platforma mogłaby również zmniejszyć koszty eksploatacji pracodawców, a co za tym idzie, przedsiębiorcy mogliby zacząć więcej inwestować w pracowników lub rozwój swojej firmy.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski