Sunrise, Cooliris i Secret – popularne aplikacje iOS w maju wreszcie pojawiły się w wersji dla systemu Android. Foursquare wypuścił jeszcze bardziej „społecznościową” aplikację Swarm. Zapraszamy na krótki przegląd najciekawszych aplikacji, z których od maja mogą korzystać nie tylko właściciele iPhonów.

Swarm – geolokalizacja non-stop

fot.: Swarm

Na początku maja twórcy aplikacji Foursquare wypuścili uproszczoną młodszą siostrę aplikacji – Swarm. Aplikacja w przeciwieństwie do Foursquare’a nie służy do rekomendacji miejsc, ale do odnajdywania przyjaciół i znajomych, którzy znajdują się niedaleko nas. Swarm wraca więc do korzeni i podstawowych funkcjonalności Foursquare’a, tym razem jednak maksymalnie uproszczając sposób oznaczania swojej geolokalizacji i rezygnując z grywalizacyjnych dodatków, tj. odznak za check-iny czy dodawanie opinii. Dzięki działającej w tle funkcji Neighborhood Sharing pozwala na nieustanne udostępnianie naszej lokalizacji znajomym. Choć ciągłe „śledzenie” może wydawać się kontrowersyjne, zdaniem twórców aplikacji, Swarm przyczyni się do większej liczby spontanicznych wypadów ze znajomymi i będzie de facto jeszcze bardziej „społecznościowy” niż Foursquare.

Ciekawą nową funkcją są także Plany (Plans), które pozwalają przesłać znajomym krótką informację o naszych planach czy propozycję wspólnego wyjścia. Aby się przyłączyć, wystarczy nacisnąć przycisk „Jestem zainteresowany”.

Secret – anonimowa społecznościowa krytyka

Anonimowa aplikacja społecznościowa Secret od 31 maja jest dostępna także dla użytkowników systemu Android. Aplikacja popularna w Dolinie Krzemowej pozwala na publikowanie swoich opinii, poglądów czy zdjęć, bez informacji o autorze. Dzięki temu znajomi mają większą możliwość wyrażenia prawdziwej opinii na temat danego postu, jak i równie anonimowej krytyki. Jak zapewniają twórcy aplikacji, wszystkie publikowane wiadomości są bezpieczne, a anonimowość użytkowników w pełni chroniona.

fot. Secret

Sunrise – dla Android

Od maja użytkownicy systemu Android mogą także używać znanego z nienagannego designu i przydatnych społecznościowych funkcji kalendarza dla Google i iCloud – Sunrise. Dzięki synchronizacji z Facebookiem, LinkedIn i Foursquare w aplikacji m.in. widzimy twarze naszych znajomych, których dodamy do wydarzenia. Z Sunrise’a możemy korzystać także poprzez stronę internetową lub wtyczkę do przeglądarki Google Chrome. Dzięki tej drugiej użytkownik ma dostęp do kalendarza także offline.

fot.: Sunrise

Cooliris – wszystkie zdjęcia w jednym miejscu

Na początku maja 2014 roku czyli prawie 2 lata po wypuszczeniu wersji na iOS użytkownicy smartfonów z systemem Android 4.1 doczekali się aplikacji Cooliris. Dzięki niej mają dostęp do narzędzia zbierającego wszystkie nasze zdjęcia z sieci społecznościowych w jednym miejscu. Aplikacja pozwala więc o wiele łatwiej wyszukiwać zdjęcia i dzielić się nimi ze znajomymi. Cooliris może się poszczycić liczbą 40 milionów użytkowników. Obecnie aplikacja gromadzi multimedia z aż 15 serwisów, m.in. Facebooka, Twittera, Instagrama, Dropboxa czy Flickra.

Cooliris

Inapp Translator

 

Autor artykułu:

Kamila Sowiar


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski