Walkę przeciw spamerom prowadzi m. in. Microsoft, który razem z amerykańskimi organami ścigania zamknął botnet Rustock. Na blogu firmy można również przeczytać, że zamierza ona wnieść sprawę przeciw odejrzanym o stworzenie Rustocka obywatelom rosyjskim.

– Spodziewamy się wzrostu liczby niechcianych wiadomości e-mail wykorzystujących nowy portal społecznościowy Google’a. Najprawdopodobniej będą zawierały zarówno odsyłacze phishingowe, jak i szkodliwy kod – powiedziała Maria Namiestnikowa – starszy analityk spamu z Kaspersky Lab.

Walkę ze spamem prowadzi także Japonia, próbująca wyeliminować dystrybucję i przechowywanie szkodliwych programów oraz rozprzestrzenianie spamu pornograficznego. Na drugiej lokacie ponownie znalazła się Brazylia (wzrost o 4,4% w porównaniu z majem), a największe zmiany w rankingu to spadek Korei Południowej z drugiego miejsca na czwarte oraz Rosji – z piątego na siódme. Ilość spamu pochodzącego z Polski po raz kolejny uległa zmniejszeniu (z 2,3% do 1,8%), w wyniku czego z dwunastej lokaty spadliśmy na czternastą.

Autorka artykułu: Dominika Szot


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski