Nawet jeśli Google+ w dalszym ciągu nie generuje zbyt dużego zaangażowania użytkowników, trzeba oddać firmie z Mountain View, że cały czas bardzo dba o jeden ze swoich najbardziej ambitnych projektów. Kilka dni temu ogłosiła wprowadzenie systemu komentarzy z G+ na innej ze swoich sztandarowych usług – Bloggerze. Co więcej, okazuje się, że funkcję można włączyć również mając bloga na WordPressie.

Uruchomienie na Bloggerze funkcji komentarzy z Google+ to kolejny już przykład promowania Plusa przez korporację z Doliny Krzemowej. Jakiś czas temu głośno było o wprowadzeniu funkcji społecznościowego logowania z wykorzystaniem konta na G+.

Prywatność na pierwszym miejscu

System komentarzy uruchomiony na Bloggerze przypomina oczywiście ten jaki dawno temu wprowadził Facebook. Co więcej, pod wpisami na blogu wyświetlają się również komentarze użytkowników, którzy dyskutowali o konkretnym wpisie umieszczonym przez blogera na G+, oczywiście pod warunkiem, że dyskusja była publiczna.

Zmiany zainteresują nie tylko blogerów, ale też ich czytelników. Publikowane przez nich komentarze mogą być tak publiczne, jak i prywatne, skierowane tylko do osób znajdujących się w Kręgach użytkownika. Również przeglądanie komentarzy oferuje kilka opcji: przeglądanie wszystkich, tylko najważniejszych albo wyłącznie tych, które opublikowali znajomi użytkownika.

fot. Google

W każdym przypadku możliwość zobaczenia komentarza będzie uzależniona od jego ustawień prywatności, toteż te, które są adresowane tylko do użytkowników z wybranych Kręgów nie będą widoczne ani dla właściciela bloga, ani jego czytelników.

Aby włączyć system komentarzy z G+ na Bloggerze wystarczy udać się do sekcji ustawień bloga.

System tylko dla Bloggera? Niekoniecznie

Blogger to nie jedyna platforma, na której można uruchomić system komentarzy z Google+. Wprawdzie póki co oficjalnie nie wprowadzono tej funkcji na WordPressie, ale okazuje się, że również blogi działające na tej platformie można wzbogacić o tę funkcję.

Kod przeznaczony dla Bloggera sprawdził na WordPressie deweloper Brandon Holtsclaw prowadzący bloga CloudHero. Okazuje się, że wszystko działa bez zarzutu i jeśli Google nie będzie stawiało przeszkód, to zainteresowani blogerzy będą mogli swobodnie korzystać z tego systemu na swoich blogach na WordPressie.

Wszystkich zainteresowanych wtyczką odsyłamy na oficjalną stronę WordPressa.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski