Shutterstock poinformował o oficjalnej integracji programów Adobe Premiere Pro, Adobe Illustrator oraz Adobe InDesign z bankiem zdjęć. Dzięki temu użytkownicy zyskają szybki i bezpośredni dostęp do milionów fotografii i filmów.

Shutterstock, czyli jeden z największych banków zdjęć, stara się poprawiać komfort użytkowania i wykorzystywania zamieszczanych w nim materiałów. Na początku tego roku pisaliśmy o wprowadzaniu bezpłatnego edytor zdjęć, dzięki któremu użytkownicy mogą tworzyć w prosty sposób grafiki do mediów społecznościowych i prezentacji. Jakiś czas temu czas zintegrowano go z Adobe Creative Cloud, jednak jak powiedział Jon Oringer, założyciel i dyrektor generalny firmy Shutterstock. zainteresowani nią użytkownicy oczekiwali kolejnych integracji z programami Adobe. Dlatego też rozszerzono możliwości o kolejne programy – Adobe Premiere Pro, Adobe Illustrator i Adobe InDesign i po raz pierwszy uwzględniono we wtyczce dostęp nie tylko zdjęć, ale i do 8 milionów wideo, co daje zarówno amatorom, jak i profesjonalnym użytkownikom Premiere Pro potężne narzędzie i nowe możliwości.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Dzięki możliwości bezpośredniego korzystania z materiałów przyśpieszy pracę oraz zwiększy wydajność grafików i osób zajmujących się tego typu materiałami. Wtyczka zapewnia bowiem bezpośredni dostęp do biblioteki, wektorów oraz filmów, bez konieczności opuszczania programu. Pozwala także na korzystanie przy projektach z poglądowych grafik lub filmów ze znakami wodnymi, jeszcze przed zakupem licencji oraz wgląd do wstępnie przygotowanych kolekcji zdjęć oraz możliwość tworzenia własnych. Sam proces nabywania licencji także stanie się łatwiejszy, bowiem ich zakup i pobranie obrazu odbywać się będzie w programie, bez utraty integralności naszej pracy nad danym projektem.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Pełna integracja popularnych programów graficznych z Shutterstockiem z pewnością oszczędzi czas użytkowników i zwiększy wygodę korzystania z udostępnianych materiałów. Więcej informacji na jej temat znajdziemy na oficjalnej stronie.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski