Google zaktualizowało swoje algorytmy wyszukiwania, dzięki czemu wyświetlane nam wyniki będą jeszcze bardziej różnorodne i dotrzemy do szerszego spectrum informacji.

Firma z Mountain View stara się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby swoich użytkowników. Jedną z nich, którą zgłaszali użytkownicy, jest pokazywanie rozmaitych wyników wyszukiwania. Korzystający z przeglądarki Google zobaczą teraz zazwyczaj maksymalnie dwa odnośniki do jednej strony w najlepszych wyszukiwaniach.

Różnorodność źródeł

Systemy decydujące o tym, jakie wyniki zostaną nam wyświetlone zadbają teraz o różnorodność źródeł. W konkretnych przypadkach, gdy systemy zdecydują, że jest to szczególnie istotne dla wyszukiwanej frazy liczba linków z jednej strony może być większa. W innych przypadkach będzie ona ograniczana, aby użytkownicy mogli pozyskiwać informacje z różnorodnych źródeł i stron.

Korzystna zmiana dla użytkownika

Takie ograniczenie może być użyteczne dla korzystających z wyszukiwarki, szczególnie, że subdomeny i podwyniki będą traktowane jako część domeny głównej. Nie wiadomo jednak, kiedy zmiana zostanie wdrożona u wszystkich użytkowników.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski