Google jest niekwestionowanym liderem wśród wyszukiwarek w Polsce i na świecie. Ale oprócz giganta z Mountain View jest kilka innych, popularnych wyszukiwarek z których korzystają miliony ludzi.

Bing

źródło: bing.com

Bing to wyszukiwarka internetowa, która do złudzenia przypomina Google. Jej twórcą jest firma Microsoft, która wprowadziła ją na rynek dopiero w 2009 roku.

Posługując się tą wyszukiwarką możemy korzystać z wielu przydatnych funkcji jak szybkie odpowiedzi czy informacje lokalne. Nie brakuje też licznych usług takich jak Bing Maps, Bing News, Bing Translator, Bing Images. Oczywiście wyszukiwarka uwzględnia też potrzeby użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych.

Yahoo.com, czyli alternatywa dla Google

źródło: yahoo.com

Wyszukiwarka Yahoo! jest jedną z najstarszych wyszukiwarek, ponieważ powstała w 1994 roku, czyli 4 lata wcześniej niż Google. Obecnie pełni funkcję portalu internetowego i jest wspierana przez wspomniany już Bing. Na Yahoo! możemy założyć konto pocztowe, zapoznać się z aktualnymi wiadomościami i posłuchać radia internetowego oraz skorzystać z kilku innych funkcji.

Yandex.com

źródło: yandex.com

Yanedex.com to wyszukiwarka, z której chętnie korzystają użytkownicy z Rosji, Białorusi, Ukrainy czy Kazachstanu. W Rosji wybiera ją ponad połowa internautów.

Baidu

źródło: baidu.com

W Chinach z kolei niezwykle popularną wyszukiwarką jest Baidu – korzysta z niej ponad większość mieszkańców kraju.

DuckDuckGo

źródło: duckduckgo.com

Warto jednak wspomnieć o mało znanej DuckDuckGo.com, która jest wyszukiwarką z przyjaznym interfejsem i dużą szybkością działania, ale co ważniejsze, w przeciwieństwie do Google, nie zbiera danych użytkowników zapewniając całkowitą anonimowość! Bez wątpienia właśnie to zapewniło jej rozpoznawalność.

Choć funkcjonuje jeszcze kilka innych wyszukiwarek, to są one na tyle mało popularne i zazwyczaj mają zbyt mało do zaoferowania, aby móc konkurować nie tylko z Google, ale też z innymi bardzo dobrymi wyszukiwarkami. Dlatego zapewne udział poszczególnych wyszukiwarek na polskim i na globalnym rynku nie zmieni się w najbliższych latach.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu