Podczas ostatniej konferencji Google Marketing Live zaprezentowane zostały nowe rozwiązania Google dla biznesu, oparte na sztucznej inteligencji. Teraz dołączają do nich dwa nowe narzędzia Google Ads: Demand Gen oraz Video View, które umożliwią szybkie tworzenie skutecznych kampanii na YouTube, w ramach YouTube Shorts, na karcie Discover oraz w Gmailu.

Badania pokazują, że aż 87% konsumentów twierdzi, iż YouTube pomaga im szybciej podejmować decyzje zakupowe.[1] Dlatego wykorzystanie nowych rozwiązań Google Ads: Demand Gen i Video View, opartych na sztucznej inteligencji, pozwoli markom na dotarcie do ponad 3 miliardów użytkowników miesięcznie, którzy w ramach YouTube, YouTube Shorts, karty Discover i Gmaila, codziennie przeglądają materiały, wideo różnych twórców i komunikują się między sobą.

Demand Gen

Nowe kampanie Demand Gen oferują zestaw funkcji, które zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach współczesnych marketerów w mediach społecznościowych i służą budowaniu świadomości produktu i zainteresowania nim. Według badań, 91% konsumentów zainteresowało się prezentowanym produktem lub marką po jego odkryciu w kanałach Google, takich jak karty Discover lub Gmail.[2]

Demand Gen łączą kreacje reklamowe (grafiki oraz wideo) z najciekawszymi i najlepszymi jakościowo materiałami w ramach YouTube, YouTube Shorts, karty Discover i Gmaila. Proces ustawiania kampanii jest intuicyjny, dotarcie do odbiorców zapewni zaś nowa możliwość tworzenia segmentów podobnych odbiorców (ang. lookalike segments).

Demand Gen
źródło: polska.googleblog.com

Jak czytamy na blogu Google, rozwiązanie Demand Gen zostało wyposażone w całkowicie nowy, intuicyjny proces. Według deklaracji giganta dzięki niemu wprowadzenie i ustawienie materiałów graficznych oraz wideo, a także wyświetlanie ich podglądu przed uruchomieniem kampanii, nigdy nie było tak proste.

Demand Gen
źródło: polska.googleblog.com

Video View

Z kolei dzięki rozwiązaniu Video View zasilanym przez Google AI marki mogą maksymalizować liczbę wyświetleń reklam in-stream, in-feed, teraz także w YouTube Shorts – wszystko to w ramach jednej kampanii. We wczesnych testach kampanie Video View osiągnęły średnio o 40% więcej wyświetleń w porównaniu z pomijalnymi kampaniami  in-stream w modelu CPV.

Oba rozwiązania będą dostępne niedługo globalnie w wersji beta do testowania.

[1]  Źródło: Google/Talk Shoppe, U.S. Shopping at the Speed of Culture 2021 study, liczba respondentów: n=2000 w wieku 18-64 lat, gen. pop. video users

[2] Źródło: Google/Ipsos, Consumer Feed Behavior Research, August 2022, ankieta online skierowana do konsumentów w Stanach Zjednoczonych powyżej 18. roku życia, którzy korzystają z kanałów Google (Google, Chrome, YouTube i Gmail) przynajmniej raz w miesiącu oraz odkryli tam nowe produkty lub marki. Liczba respondentów: n=1263.

źródło: informacja prasowa


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu