Innowacyjne rozwiązanie od Amazona sprawi, że kurier wejdzie do Twojego domu i pozostawi w nim paczkę nawet, jeśli będziesz poza nim. Wszystko to za sprawą inteligentnego odblokowywania i usługi Amazon Key.

Światowy gigant  poinformował o wprowadzaniu nowej usługi, która zrewolucjonizuje sposób dostarczania przesyłek. Chcą być krok przed swoją konkurencją Amazon planuje na początku listopada, w aż 37 miastach Stanów Zjednoczonych, w tym w Seattle i Eastside, uruchomienie usługę Amazon Key. Dzięki temu rozwiązaniu kurier wejdzie do naszego mieszkania i pozostawi w nim przesyłkę podczas naszej nieobecności.

Jak działa Amazon Key?

Amazon Key będzie dostępny dla korzystających z Amazon Prime i umożliwi inteligentne odblokowanie drzwi wejściowych dostawcom lub innym upoważnionym do tego osobom. W połączeniu z nową kamerą bezpieczeństwa Cloud Cam, która zarejestruje przebieg zdarzeń zobaczymy live lub zapisane wideo w aplikacji na naszym smartfonie.

fot. amazon.com
fot. amazon.com

Kurierzy będą mogli dostarczyć paczkę bezpośrednio do wnętrza miejsca zamieszkania. Po zainstalowaniu specjalnego zestawu w domu, korzystający z platformy będą mogli wybrać nową opcję dostawy. Firma wyśle powiadomienie, jeśli paczka będzie miała być dostarczona, dając przy tym możliwość anulowania takiego sposobu doręczenia przesyłki lub poproszenia o pozostawienie jej na zewnątrz, a także oglądania transmisji na żywo. Po zeskanowaniu paczki drzwi zostaną zdalnie otwarte, a kurier będzie mógł wejść w celu doręczenia przesyłki. Na początku dostawy będą realizowane wyłącznie przez Amazon Logistics, lecz wraz z rozwojem Amazon Key również inne firmy kurierskie będą mogły działać w taki sposób.

Innowacyjne rozwiązanie

Rozwiązanie ma wyeliminować problem kradzieży paczek spod domu, stanowiąc jednocześnie nową taktykę Amazona na łączenie usług wygodnych dla klientów oraz zainteresowania platformą nowe osoby. To także test zaufania dla korzystających z niej oraz dla samych wykonawców usług. Koszt zamka podłączonego do Wi-Fi oraz specjalnej kamery wynosi blisko 250 dolarów. Rozwiązanie wydaje się wygodne, ale na pierwszy rzut oka jest dość kosztowne. Amazon zapewnia jednak, że zakupiony sprzęt będzie można wykorzystać także w innym celu, nie tylko dla kuriera z paczką zamówioną za pomocą platformy, ale innych odwiedzających ich dom, gdy przebywają poza nim, np. dla pomocy domowej.

Co na to odbiorcy?

Po ogłoszeniu nowej usługi pojawiło się wiele sceptycznych opinii na temat pomysłu, dotyczących m.in. obaw o przebywające w domu zwierzęta, skradzione rzeczy lub po prostu fakt, że obcy człowiek pojawi się w nim podczas naszej nieobecności i będzie miał do niego dostęp. Z pewnością już niebawem dowiemy się, jak realnie sprawdziło się to rozwiązanie i czy użytkownicy są faktycznie z niego zadowoleni. Nie wiemy jednak, czy istnieje szansa, aby Amazon Key oraz możliwość dostaw do domu pod nieobecność klienta trafi do Polski.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski