Malarstwo, jakiego nie znamy? Trójwymiarowe obrazy? Nowe technologie kryją przed nami jeszcze wiele tajemnic i pomagają zadbać nam o nasze biznesy. Doskonale wie o tym Anna Zhilyaeva – malarka VR.

Malarstwo a VR

Co niezwykłego niesie za sobą rozwój wirtualnej rzeczywistości? Przede wszystkim nowe spojrzenie na znane nam do tej pory dziedziny życia artystycznego, np. malarstwo. Doskonałym przykładem mogą być obrazy jakie tworzy Anna Zhilyaeva.

Za pomocą wykorzystania wiązek światła, okularów VR, wirtualnych kolorów tworzy nowy rodzaj obrazów. Obrazy niestety nie są dziełami trwałymi, zatem Zhilyaeva znalazła rozwiązanie, które chociaż na chwilę zachowa te obrazy. Robi to za pomocą krótkich filmików, które nagrywa tworząc dzieła. Często również dodaje zdjęcia na swoją stronę internetową.

Inspiracje malarki VR

Anna Zhilyaeva posiada również swoje konta na różnych serwisach społecznościowych, m.in. na Facebooku. Pisze ona tam barwne historie zachęcające widza do obejrzenia procesu twórczego do końca. Wszystkiemu nadaje charakter – twierdzi, że jej wytwory są żywą materią, a ona je jedynie wizualizuje.

Jednym z najświeższych dzieł malarki jest “Chatting with summer’s elf ”

Na filmiku bardzo dobrze widać zabawę kolorami, jak również nakładanie odpowiednich wiązek świetlnych na obraz, co w rezultacie daje bardzo realistyczny efekt. Na końcu pokazana jest rozmowa Zhilyaevy z elfem, którego jak twierdzi często spotyka w lesie.

Autorka obrazów tworzonych przy użyciu wirtualnej rzeczywistości, również nas zaprasza do obycia fascynującej przygody do świata kolorów. Czujecie się zaproszeni?

Inni znani artyści ze świata wirtualnej rzeczywistości

Poza Anna Zhilyaeva obrazami wirtualnej rzeczywistości zajmują się również inni artyści jak, np. Elizabeth Edwards czy Stuart Campbell, jednak nigdy nie ukazali oni relacji z procesu tworzenia swoich dzieł. Zhilyaeva zyskała sławę właśnie dzięki pokazaniu się w mediach społecznościowych. Jej twórczość była wystawiana jako performance, mi.in. w Louvre w Paryżu.

Co ciekawe, w marcu 2019 roku w Poznaniu odbyły się warsztaty dotyczące twórczości Virtual Reality. To właśnie tam za pomocą odpowiednich narzędzi technologicznych uczestnicy mogli wykonać swoje własne trójwymiarowe dzieła. Mogło to być możliwe dzięki okularom VR za pomocą programu Till Brush lub Masterpiece VR.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu