Codziennie w naszej skrzynce mailowej pojawiają się wiadomości z reklamami przeróżnych produktów. I choć sami nie czytamy wszystkich, to jednak chcielibyśmy by nasze oferty skutecznie przykuwały uwagę potencjalnych klientów. Jak upewnić się, że klient otworzy i przeczyta wysłaną przez nas wiadomość? Gotowej recepty dostarcza Litmus.

Gdzie tkwi problem?

Obecnie coraz więcej działań internetowych wykonujemy na urządzeniach mobilnych. O ile strony internetowe w większości są dopasowane do wyświetlania na ekranach smarfonów, o tyle sytuacja z e-mailami jest dużo gorsza. Stawia to nowe wyzwania przed sprzedawcami – jak stworzyć e-maila przyjaznego dla smarfona?

W większości przypadków e-maile są nieczytelne, co sprawia że odbiorcy najczęściej rezygnują z czytania ich. Wiadomość czytelna na ekranie monitora znacznie straci na swojej przejrzystości, jeśli nie będzie dostosowana do smartofonowych realiów.

Odpowiedź Litmusa

Naprzeciw obecnym problemom e-commerce wychodzi Litmus. Smarfony zaczynają coraz silniej dominować w internetowym świecie, a niedopasowanie e-maili sprawia, że firmy tracą duże ilości kliknięć, a ruch na stronie maleje. Według danych podawanych przez Litmus, dzięki korzystaniu z ich narzędzi około 55% maili zostaje otwartych przez użytkowników za pośrednictwem smartfona. Nie trzeba jednak kupować „kota w worku”. Zaletą proponowanego przez Litmus oprogramowania jest darmowe przetestowanie jego funkcji.

Krok pierwszy – sprawdzenie rzeczywistości

Aby upewnić się, że wysyłane przez nas e-maile są odpowiednie dla urządzeń mobilnych, często trzeba korzystać ze złożonych procedur. Znacznym ułatwieniem są narzędzia proponowane przez Litmusa, dzięki którym możemy uzyskać rzuty ekranów każdego z naszych maili, otwieranych zarówno na laptopach i komputerach, jak i na komórkach.

litmus aplikacja

Krok drugi – szablony

Jeśli okaże się, że nasze maile nie są dostosowane do urządzeń mobilnych, z pomocą znów przychodzi Litmus, podsuwając użytkownikom gotowe szablony. Dotyczą one szerokiego zakresu produktów i usług, jakie może świadczyć firma: począwszy od zaproszeń na eventy, kart powitalnych dla nowych klientów, na życzeniach urodzinowych kończąc. Z przykładowymi wzorami można zapoznać się na stronie: https://litmus.com/community/templates

litmus aplikacja

 

To nie jedyne opcje, które daje nam Litmus. Za pomocą ich oprogramowania możliwe jest:
stworzenie testów sprawdzających maile oraz naprawianie usterek w projektach e-maili,

  • stworzenie listy czynników decydujących o wyglądzie i charakterze e-maila,
  • sprawdzenie e-maili przez filtry antyspamowe,
  • sprawdzenie jak strony i e-maile prezentują się zarówno na ekranie monitora jak i smarfona,
  • analiza wysyłanych e-maili,
  • wymienianie doświadczeń z innymi użytkownikami.

litmus aplikacja

 

 


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski