Od zeszłego już roku pracowano nad nowym WordPressem, ale dopiero teraz ogłoszono oficjalnie wyniki rocznego eksperymentowania z techniką, możliwościami i usługami projektu Calypso.

Projekt Calypso, choć brzmi tajemniczo, wcale taki nie jest. Co nie zmienia faktu, że jest naprawdę dobrym projektem. Ale przejdźmy do rzeczy.

Calypso to nowe, opensourcowe podejście do WordPressa. Twócy najnowszej wersji WordPressa przekonują, że jest on nieziemsko szybki, czym będzie zachwycał każdego, kto z niego skorzysta. Ponadto, jest pisany wyłącznie w JavaScript, a zasilany jest w 100% przez API. Co więcej, API są otwarte dla każdego web dewelopera na całym świecie. Jak przekonują inżynierowie, nowy WordPress będzie świetnym miejsce do czytania stron, nawet jeśli nie są stworzone na tym CMS-ie.

Nowy WordPress ma… wszystko?

Generalnie, nowy WordPress to coś poniekąd nowego świata i nowych doświadczeń z nim związanych. Funkcją ułatwiającą życie jest zdecydowanie multi-site, która pozwoli zaawansowanym użytkownikom na zarządzanie setkami stron z jednego miejsca. Stuprocentowany open-source również niejednego ucieszy, a do tego ogólnodostęność i możliwość dystrybucji swojej pracy na pewno spotka się z pozytywnym przyjęciem użytkowników.

Skąd ta otwartość? Cóż, jak twórcy mówią, “im więcej dajesz, tym więcej zyskujesz”, dlatego też postawiono na taką, a nie inną politykę. Jakie efekty przyniesie? Oby jak najlepsze. Idąc jednak trochę innym tropem, “co za dużo, to nie zdrowo”, dlatego poczekajmy jeszcze chwilę z zachwytami nad Calypso,a poczekajmy na efekty.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu