Mówiło się o tym już na początku roku: w pociągach PKP Intercity będzie można korzystać z darmowego Wi-Fi. Za kilkanaście dni plany się urzeczywistnią – od czerwca do końca roku usługa ta będzie dostępna w 5 pociągach na trasach łączących Warszawę z największymi miastami Polski.

Umowa między PKP Intercity a T-Mobile dotycząca obsługi dostępu do darmowego Wi-Fi podpisana została na początku tego roku. Nie było jednak wiadomo, kiedy dojdzie do realizacji obietnic wówczas złożonych. – Nasi pasażerowie jako pierwsi otrzymają pakiet: szybki Internet, wideo na życzenie, dostęp do seriali, filmów, bajek, gier poprzez laptopy, tablety czy smartfony  – powiedział wówczas Marcin Celejewski, prezes PKP Intercity.

Ostatnio spółka poinformowała, że darmowy dostęp do sieci aktywowany zostanie na początku czerwca. Jako pierwsi najprawdopodobniej skorzystają z niego pasażerowie relacji Warszawa-Kraków. W ciągu miesiąca usługa ma być uruchomiona łącznie w 4 lub 5 pociągach na odcinkach łączących stolicę z Trójmiastem, Katowicami i Wrocławiem.

wifi_pkp

Na czas trwania testów T-Mobile, dotyczących pracy sieci oraz efektywności instalacji w różnych rodzajach wagonów, z usługi korzystać będą mogli do końca grudnia wszyscy podróżujący. Pod znakiem zapytania stoi natomiast przyszły rok – być może prawo do darmowego Wi-Fi otrzymają tylko klienci T-Mobile.

Pasażerowie mają zapewniony dostęp także do 40 filmów, 15 seriali, 10 bajek oraz gier. 10 procent treści multimedialnych raz w miesiącu będzie wymieniane. PKP Intercity planuje, że w 2015 roku Wi-Fi będzie działać już w 300 wagonach, przy czym 140 z nich to wagony pociągu Pendolino. Z Internetu korzystać będą mogli podróżujący na najbardziej popularnych trasach krajowych i międzynarodowych, oprócz już wymienionych będą to między innymi: Katowice, Szczecin-Poznań-Warszawa, Warszawa – Wiedeń – Villach, Warszawa – Praga, Warszawa – Kolonia – Amsterdam.

Jak widać trend na zapewnianie klientom darmowego Internetu jest coraz bardziej widoczny. Tylko ostatnio pisaliśmy o rozszerzeniu Wi-Free UPC na Kraków oraz darmowej sieci Aero2, która przysparza użytkownikom problemy związane z kodami CAPTCHA.

 

Autor artykułu:

Marlena Bogusz


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski