Instant Articles – aplikacja dedykowana wydawcom, będzie dostępna dla wszystkich już 12 kwietnia. Apple nie zostaje w tyle. Ogłosił on wczoraj, że aplikacja Apple News będzie udostępniona “małym” wydawcom i niezależnym blogom.

Apple News swoją premierę miał we wrześniu wraz z nowym oprogramowaniem iOS9. Dotychczas było to miejsce przeznaczone dla “dużych” wydawnictw. Mogliśmy przeczytać artykuły od The New York Times, CNN, Bloomberg albo Vanity Fair. Wczoraj Apple ogłosił, że w niedługim czasie wszyscy, nawet niezależni blogerzy, będą mogli zamieścić swoje materiały.

Apple News

http://www.macworld.co.uk/
http://www.macworld.co.uk/

Apple News jest aplikacją bezpośrednio wbudowaną w system iPhona. Swoją premierę miał we wrześniu zeszłego roku wraz z debiutem nowego oprogramowania iOS9. Apple News jest, w pewnym sensie bazą artykułów. Znajdziemy tam teksty największych tytułów, takich jak Financial Times, Vogue, The Guardian albo CNN. Artykuły są również podzielone tematycznie “sport”, “moda”, “muzyka” i inne. Aplikacja ta  niestety nie jest dostępna w Polsce. Liczymy, że szybko to się zmieni, a na razie musimy sobie jakoś radzić. iGeeksBlog przygotował instrukcję jak zrobić to samemu.

Przewodnik

Aby aplikacja Apple News działała w Polsce wystarczy delikatna zmiana. Czynnikiem, który decyduje o tym, czy będzie ona aktywna czy też nie, jest opcja “Język i region”. Jak to zrobić krok po kroku:

  1. Klikamy w ikonę “Ustawienia”
  2. Wybieramy “Ogólne”
  3. Następnie należy przycisnąć opcję “Język i region”
  4. W zakładce “Formaty regionów” należy zmienić “Region – Polska” na “Stany Zjednoczone”.
  5. “Gotowe”
  6. Może być konieczne ponowne uruchomienie telefonu

Co się zmieni?

http://marketingland.com/
http://marketingland.com/

Apple News Publisher czyli aplikacja, która jest aplikacją do obsługi Apple News ogłosiła wczoraj – ogłosiła to za duże słowo. Użytkownikom aplikacji wyświetliła się informacja, że dostępna jest aktualizacja. Już  tym tygodniu wydawcy oraz niezależni blogerzy będą mogli umieszczać swoje artykuły w Apple News.

Czytaj więcej: Facebook: Instant Articles dla wszystkich od 12 kwietnia

Czytaj więcej: Instant Articles dla WordPressa

Zarówno Facebook jak i Apple walczą z czasem. Apple News oraz Instant Articles, które będzie dostępne dla wszystkich od 12 kwietnia, skrócą czas ładowania się treści. Jak podał Bloomberg długi czas oczekiwania na pojawienie się materiału odstrasza mobilnych czytelników, a można wiele stracić. Bowiem Apple oszacował, że Apple News ma 40 milionów czytelników. Utrata użytkowników wiąże się z utratą chętnych reklamodawców. Facebook i Apple umieli sobie z tym poradzić.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski