Wszystko wskazuje na to, że okulary z inteligentnymi funkcjami stają się historią. Wiele osób nie decyduje się na nie, chociażby ze względów estetycznych. Dlatego firma Mojo postawiła na inteligentne… soczewki. Dzięki nim poczujesz się jak bohater filmu science fiction.

Jakie możliwości da nam inteligentna soczewka?

Przede wszystkim inteligentne soczewki umożliwią widzenie w ciemności. Wydaje się to być abstrakcyjne, ale niedawno powstał prototyp, który ukazał sposób działania.

Dodatkowo, aby całość zadziałała, wystarczy jedynie założyć soczewkę na swoją gałkę oczną. Ale to nie wszystko! Soczewka firmy Mojo będzie również wyświetlała wszelkie potrzebne informacje. Jak czytamy na stronie techxplore.com, będziemy mogli za pomocą jednego spojrzenia kontrolować swoje tętno, ciśnienie krwi oraz rozpoznawać dane na temat otaczających nas zjawisk, a nawet poznać opisy bądź dane konkretnych osób, które mijamy każdego dnia. Wszystk za sprawą malutkiego wyświetlacza o rozdzielczości 14 000 ppi. Jak twierdzi firma, do tej pory to najmniejszy i najgęstszy wyświetlacz, jaki do tej pory pojawił się na rynku.

Co ciekawe, firmie projekt spodobał się tak bardzo, że postanowił poszerzyć działania i otworzyć się na osoby niedowidzące. W tym celu rozpoczęła współpracę z amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków (FDA), dzięki której soczewki pozwolą wyostrzyć wzrok i zapełnić luki w sposobie widzenia takich osób.

Informacje dodatkowe

Firma Mojo twierdzi, że nosząc te soczewki, będzie można także nawilżać oko za pomocą kropli na bazie soli fizjologicznej. Nie różni się to zatem niczym od użytkowania zwykłych soczewek. Na drodze do sukcesu stoi również sposób wykonania, który nie mógłby zagrażać użytkownikom i nie „wpuszczałby” do oka zbyt wiele elektroniki. Wykorzystywałyby jednak bezprzewodowy system przesyłania danych, Wi-Fi lub Bluetooth, aby dane były przesyłane z soczewki do smartfona oraz 5G i Wi-Fi, gdy chcemy, aby informacje znalazły się w chmurze.

W tym momencie inteligentne soczewki zostały wyprodukowane jako prototyp. Już za dwa lata, firma obiecuje wypuścić na rynek pierwszy w pełni działający model.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski