Google zmodyfikuje swój sposób podpowiedzi, aby ułatwić zalogowanym użytkownikom wyszukiwanie interesujących treści.

Aktywność użytkownika a sugestie wyszukiwarki

Google obok aktualizacji swojej wyszukiwarki, postanowił także wprowadzić sugestie podczas wyszukiwań. I to nie takie, jakie znamy do tej pory. Od teraz, będą się one opierały na naszej aktywności w internecie. Sugestia będzie pojawiała się jako pogrubiony link, tuz pod paskiem wyszukiwarki, o czym możemy przeczytać w serwisie searchengineland.com.

źródło: searchengineland.com

W praktyce to oznacza, że Google po prostu łączy kilka wyszukiwań w jedno tak, aby pomóc dokonać możliwie jak najlepszego wyboru. I chociaż nie wszystkie są przydatne, a wiele z nich wręcz absurdalne, to niewątpliwie taka funkcja jest bardzo ciekawa. Jednak jak czytamy w serwisie, dzieje się tak tylko wtedy, gdy użytkownik jest zalogowany.

Co to właściwie za zmiana?

Przede wszystkim, przejrzysty staje się fakt bycia śledzonym przez wyszukiwarkę wtedy, gdy jesteśmy zalogowani. Poza tym, gdy funkcja ta odpowiednio się rozwinie, rzeczywiście może stać się pomocna dla użytkowników. Niestety jedyne czego nie wiemy na ten temat, to na czym tak naprawdę zależy Google. Czy najważniejsze jest dla wyszukiwarki znalezienie jak najlepszego, szukanego przez użytkownika wyniku? A może to po prostu próba zbadania jego zaangażowania? Tak, czy inaczej, cieszy to, że cały proces ustaje, gdy tylko się wylogujemy.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu