Jon Prosser, znany miłośnikom najnowszych technologii, m.in. z serwisu YouTube, ponownie nie zawodzi. Tym razem, przekazał światu informacje na temat najnowszych okularów VR od Apple. Dzięki temu poznaliśmy datę ich premiery, cenę oraz dane techniczne.

Secret project

Dla giganta technologicznego praca nad nowymi okularami VR być może nie była kwestią priorytetową, ale bardzo ważną. W niektórych kręgach mówiono wręcz o pracach nad tym urządzeniem jak o „secret project”. I rzeczywiście, stopniowo dowiadywaliśmy się kilku nowych faktów, np. z Urzędu Patentowego.

Jednak kilka dni temu, jak czytamy w serwisie bgr.comJon Prosser poinformował nas o niemalże o wszystkim. Miłośnik technologii, jak sam podkreśla, większość informacji ma od osoby znaczącej w siedzibie Apple’a. Historia pokazuje również zgodność słów Prossera z wcześniej podanymi przez mężczyznę doniesieniami. Zatem idąc tym tropem, postaramy się opisać wszystko to, czego się od niego dowiedzieliśmy, w kwestii najnowszego produktu Apple – okularów VR.

Apple Glass

Cena okularów VR – Apple Glass – wbrew pozorom nie będzie aż tak wygórowana, jak przewidywali to specjaliści. Posser poinformował bowiem, że będzie to koszt około 499 dolarów. Koszt ten nie będzie jednak zawierał soczewek wydawanych na receptę. Jednak to nie wszystko, czego dowiadujemy się od youtubera technologicznego, gdyż opublikował obszerny raport w tym temacie. Znajdziemy w nim również datę premiery przewidzianą na pierwszy kwartał 2021 roku. Dostępność w sklepach jest zaś przewidywana dopiero na czwarty kwartał tego samego roku.

źródło: bgr.com

Dowiadujemy się również o materiale, z jakiego został wykonany prototyp okularów, tj. plastik. W przyszłości może on ulec zmianie, Posser wspomina nawet o wykonaniu ich z metalu, a wygląd powinien stanowczo odbiegać od tych wcześniej oferowanych przez rynek. Okulary mają też ładować się bezprzewodowo, na specjalnym, designerskich stojaku i być wyposażone w aparat LiDAR.

źródło: bgr.com

Pozostałe funkcje posiadane przez najnowsze urządzenie od giganta to: kontrolowanie okularów za pomocą gestów na urządzeniu i przed nim, odczytywanie kodów QR. Dowiedzieliśmy się również, że ich nazwa to Starboard.

źródło: bgr.com

A oto, co o Apple Glass mówi sam Jon Posser w swoim filmie na serwisie YouTube:

Co oznacza wyciek informacji?

Jedna z myśli przemykająca się przez naszą głowę w takiej sytuacji to fakt, że w siedzibie giganta znajduje się ktoś, kto wynosi poufne informacje poza firmę. Natomiast na ten moment, prawdopodobnie nie jest wiadomo kto mógł za tym stać i skąd dokładnie Jon Posser posiada takie informacje. Wiele źródeł wspominał też, przy okazji innych przedwcześnie posiadanych danych przez youtubera, o specjalnym zabiegu marketingowym, zapewniający wcześniejszy rozgłos na temat urządzenia, zupełnie za darmo, bo każdy się tym zainteresuje. W tym miejscu możemy jednak sobie zadać pytanie o sens takich działań, jeżeli okazałyby się one prawdą.

Jak skończy się ta sprawa i czy ktoś zostanie za to ukarany? Zobaczymy. Na tę chwilę nic na to nie wskazuje, a filmik z informacjami na temat okularów VR – Starboard – obiega coraz to więcej stron zajmujących się nowymi technologiami.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu