Uruchomienie własnego sklepu internetowego to już nie problem. Jedną z platform, która daje takie możliwości, jest WordPress. Na bazie tego kojarzonego głównie z blogami narzędzia można otworzyć w pełni funkcjonalny e-sklep, który będzie prosty w obsłudze i przyjazny dla użytkownika.

Rozpoczęcie internetowego biznesu, dzięki wielu narzędziom, jakie podsyła nam sieć, nie musi wiązać się z wielkimi kosztami. Cena dedykowanych rozwiązań e-commerce waha się zwykle od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Motywy wordpressowe są znacznie tańsze i umożliwiają nam założenie takiego sklepu za kilkadziesiąt dolarów. To naprawdę niewielki koszt. Oczywiście nie jest to rozwiązanie dla dużych firm oczekujących zaawansowanych platform handlowych. Jednak dla startującego e-sklepu to rozwiązanie idealne.

W sieci znajdziemy mnóstwo, zarówno darmowych jak i płatnych motywów wordpressowych. Który z nich będzie dla nas najlepszy? Na czym powinniśmy się najbardziej skupić przy podejmowaniu tej decyzji? Przede wszystkim motyw powinien być wizualnie powiązany z asortymentem, jaki sprzedajemy. Ważne by był przejrzysty, aby nasi klienci mieli prosty dostęp do produktów i wszelkich potrzebnych wiadomości, takich jak: kontakt czy regulamin sklepu. Przeglądanie strony powinno być intuicyjne dla potencjalnych konsumentów, a produkty dobrze zaprezentowane. Ważne jest również by był responsywny, czyli dopasowujący się do wszelakich rodzajów urządzeń, również smartfonów i tabletów.

Poniżej prezentujemy 5 ciekawych motywów dla e-sklepów, które dla Was wybraliśmy. Kierowaliśmy się funkcjonalnością, wyglądem, usability oraz niemierzalnym „ogólnym wrażeniem”.

MayaShop

MayaShop

Przejrzysty pasek nawigacyjny, dużo przestrzeni do zaprezentowania asortymentu. Kompatybilny ze wszystkimi przeglądarkami i wtyczkami WooComerce i JigoShop. Możliwość tłumaczenia na 9 języków, współpracuje z urządzeniami mobilnymi. Możliwość wyboru spośród wielu różnych czcionek, kolorów tła, tak aby dopasować wygląd do potrzeb naszego sklepu. Kilka widgetów do dyspozycji, 9 sliderów do zastosowania. MayaShop daje nam dużo możliwości, za stosunkowo niewielką cenę.

Pobierz motyw

StyleShop

style-shop

Kompatybilny z najnowszymi przeglądarkami. Responsywny, nieograniczona liczba możliwości wyboru kolorów tła i nagłówków. Rozbudowany panel administracyjny, pozwalający na pełną kontrolę wyglądu motywu. Darmowy dostęp do aktualizacji motywu. Motyw StyleShop, gwarantuje dopasowanie strony do profilu każdej firmy.

Pobierz motyw

Bellissima

Bellissima

Design motywu bardzo elegancki i szykowny. 5 różnych wersji kolorystycznych do wyboru, możliwość dopasowania slidera do potrzeb strony oraz narzędzie do dodatkowej stylizacji tekstu. Kilka opcji widgetów, możliwość dodania galerii zdjęć. Motyw współpracuje z wszystkimi urządzeniami mobilnymi. Kompatybilny z wtyczką WooCommerce i WPML. Współpracuje z najnowszymi przeglądarkami internetowymi.

Pobierz motyw

Blanco

Blanco

Bardzo delikatny, elegancki i subtelny motyw. Prosty w dostosowaniu do potrzeb sklepu. Dopasowany do wtyczek WP e-Commerce, WooCommerce i WPML. Kompatybilny z najnowszymi przeglądarkami i, co najważniejsze – responsywny. Dzięki różnym wariantom motywu, może być wykorzystywany w każdej branży. Możliwość edycji strony produktu, posiada własny panel administracyjny, który jest bardzo łatwy w obsłudze i pozwala ustawić wiele parametrów wedle własnego uznania.

Pobierz motyw

CleanSale

CleanSale

Przejrzysty, nowoczesny, minimalistyczny wygląd. Responsywny, umożliwiający tworzenie własnych czcionek. Kompatybilny z większością przeglądarek internetowych. Posiada widget, który można dostosować do układu strony głównej, dający pełną kontrole nad wyglądem. Opcje dostosowania każdego detalu Twojej strony. Dobrze wyeksponowane produkty i łatwy do znalezienia panel informacyjny.

Pobierz motyw


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu