W najnowszej wersji WordPressa znajdziemy między innymi narzędzie, które pozwoli sprawdzić wygląd materiału na ekranie urządzenia mobilnego, opcję, dzięki której całkowicie spersonalizujemy swoją stronę oraz skrót, który usprawni naszą pracę. 

Wczoraj WordPress wypuścił swoją najnowszą wersję. Nazywa się ona Coleman. To już tradycja, że kolejne wersje WordPressa nazywane są na cześć muzyków jazzowych. Tym razem aktualizacja 4.5 swoje imię otrzymała z szacunku do muzyka jazzowego Colemana Hawskinsa.


Nowości w WordPressie 4.5

WordPress 4.5 “Coleman” - Google Chrome 2016-04-13 14.24.15

W wersji 4.5 znajdziemy przycisk, który pozwoli sprawdzić jak nasza strona będzie wyglądać na wszystkich ekranach – komputera, tableta i smartfona. Button, który nam to umożliwi znajdziemy na dole strony. Takie narzędzie zdecydowanie było potrzebne bowiem dotychczas aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo konieczny był udział telefonu.

WordPress 4.5 “Coleman” - Google Chrome 2016-04-13 14.28.31

Kolejna wprowadzona nowość pozwala spersonalizować swoją stronę internetową albowiem motywy mogą obsługiwać firmowe logo.

WordPress 4.5 “Coleman” - Google Chrome 2016-04-13 14.40.08

Następna nowość dotyczy dodawania odnośnika do innej strony internetowej. Po kliknięciu na ikonkę, pod zaznaczonym fragmentem pojawi się pasek, w którym należy wpisać lub wkleić link do strony. W starszych wersjach WordPressa po kliknięciu na ikonkę otwiera się nowe okno, które może wybijać z rytmu pracy.

www.venturebeat.com/
www.venturebeat.com/

Już w poprzedniej wersji, WordPress dodał skróty, dzięki którym użytkownik może znacznie przyspieszyć swoją pracę. W najnowszej wersji znajdziemy kontynuację tego “trendu”. W wersji 4.5 po dodaniu 3 myślników pojawi się linia horyzontalna.

Wersja 4.5 została wzbogacona o narzędzie, które umożliwia edycję wymiarów danego zdjęcia bez tracenia na jego jakości. Od teraz wygenerowane zdjęcia załadują się aż o połowę szybciej.

Więcej informacji o najnowszej wersji WordPressa znajdziecie tutaj.

 

 


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski