Gorący, przedwyborczy okres tuż tuż. Zanim dowiemy się o oficjalnych wynikach, wcześniej usłyszymy wyniki badania exit poll, które od lat przedstawiają nam pierwsze, zbliżone do tych ostatecznych. Ciekawym jest również fakt, że w tym roku, exit poll zdecydował się na wsparcie techniczne, które w kontekście nowych technologii wydaje się być czymś naprawdę interesującym.

O co chodzi z tymi technologiami?

Badanie exit poll działa od 1967 roku, nieprzerwanie z tą samą metodologią. Jednak rozwój technologii sprawił, że dziś wsparcie techniczne tego typu badań jest jego nieodłączną częścią. Dzięki nowym technologiom Digital Virgo, przeprowadzający w tym roku badanie Ipsos, będzie w stanie zaprezentować wyniki respondentów już w kilka, maksymalnie kilkanaście minut po wrzuceniu do urn kart wyborczych.

Dodatkowo nowe technologie usprawniły cały proces weryfikacji danych oraz komunikacji pomiędzy ankieterami w terenie (przy lokalach wyborczych) a centralą firmy. Stała się możliwa szyba i skuteczna komunikacja oraz eliminacja błędów w trakcie badania. Jest to niezwykle ważny czynnik przy tego typu projektach, gdyż to co wyróżnia również badanie wyborcze exit poll to brak możliwości jego powtórzenia” – tłumaczy Paweł Predko, Operations Director w Ipsos.

Nowe technologie w badaniu exit poll, o których mowa, dotyczą przede wszystkim aplikacji używanych przez ankieterów. Dzięki systemom gromadzenia i przetwarzania ankiet, a także backupom, umożliwiającym wprowadzenie danych przez serwisy WWW. Ponadto aplikacje zapewniają automatyczne raportowanie.

 


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu