Facebook stworzy mapę fizyczną świata dzięki technologii AR

źródło: shutterstock.com

AR i VR to przyszłość marketingu. A w zasadzie nawet nie przyszłość, a teraźniejszość. Dlatego też, Facebook zdecydował się kupić start-up, który znany jest z wykorzystania AR i planuje stworzyć mapę fizyczną świata, właśnie dzięki AR.

Drobne zakupy

Drobne, bo cena za którą Facebook rzekomo wykupił start-up Scape Technologies to około 40 milionów dolarów. I tu można zadać pytanie, po co Facebookowi jakiś start-up. Ano po to, że właśnie Scape Technologies zajmuje się tworzeniem makiet świata fizycznego w skali 1:1 i tworzy mapy z wykorzystaniem technologii z rozszerzoną rzeczywistością. Start-up już dziś stworzył trójwymiarowe renderingi świata z dokładnością lokalizacji. Technologia opiera się na wieży komórkowej, GPS i odwrotny kierowaniem IP.

źródło: marketingland.com

 

Co na tym zyska Facebook?

Przede wszystkim, kupując ten start-up, Facebook może więcej wysiłku włożyć w rozwój aplikacji opartych na lokalizacji, które będą z pieczołowita dokładnością pokazywały liczne obiekty. To nowa szansa dla marketerów, którzy w ten sposób mogą już teraz przyszłościowo myśleć o rozwoju własnej strategii i biznesu. W dodatku, kupując start-up, Facebook kupuje równocześnie know-how pracowników i sposoby na połączenie wielkich możliwości Facebooka z małymi, wielkimi możliwościami start-upu, Czy taki pomysł jest dobry? To pytanie pozostawiamy naszym czytelnikom do poddania osobistej refleksji.
Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.