Gama inteligentnych urządzeń kuchennych poszerza się o nowoczesny system do zakupów on-line. Jego najważniejszym ogniwem jest specjalny tablet ARCHOS Kitchen Screen. Dzięki niemu zakupy można zrobić dosłownie od ręki.

System to efekt współpracy firmy ARCHOS, będącej pionierem rynku przenośnego sprzętu audio i wideo, smartphone’ów i tabletów z systemem Android oraz izraelskiego start-up’u Freshub, który specjalizuje się w doradztwie biznesowym i inteligentnych rozwiązaniach dla kuchni. Dzięki połączeniu sił obu przedsiębiorstw w ręce konsumentów trafia urządzenie, poprzez które z łatwością będzie można zrobić codzienne zakupy przez internet.

Tablet ARCHOS Kitchen Screen posiada specjalną funkcję stworzoną przez izraelski start-up zwaną Magic Barcode Reader. Umożliwia ona zamawianie wybranych produktów on-line poprzez zbliżenie ich do dotykowego urządzenia. Produkty do cyfrowego koszyka można dodać także za pomocą odpowiednich komend głosowych.Jeśli dany produkt nie jest dostępny, urządzenie oferuje możliwość przejrzenia alternatywnych, spośród tysiąca propozycji, podobnych produktów. System pozwala także na obniżenie kosztów codziennych zakupów dzięki możliwości skorzystania z elektronicznych kuponów rabatowych.

Jedno urządzenie steruje wieloma elementami kuchni

To jednak nie wszystko. Producenci zadbali także aby poprzez tablet użytkownicy mieli dostęp do różnych aplikacji. Dzięki czemu z poziomu jednego urządzenia, możliwe jest sterowanie wieloma instalacjami inteligentnej kuchni. Tablet daje także dostęp do internetowych przepisów kulinarnych oraz posiada timer potrzebny podczas gotowania. Proces przyrządzania posiłków można umilać poprzez puszczanie muzyki z urządzenia, zaś efekt kuchennych trudów, w postaci gotowego dania uwiecznić można korzystając z wbudowanego w tablet, aparatu. Na co dzień urządzenie może służyć jako ramka cyfrowa.

To pierwszy tego typu sprzęt, który znacząco upraszcza sposób robienia zakupów przez internet. Jednak już kolejny będący ogniwem inteligentnej kuchni, w inteligentnym domu. Kierunek rozwoju internetu rzeczy (Internet of Things) sprawia, że wkrótce coraz więcej domowych sprzętów będzie powiązanych z internetem. Wszystko po to aby ułatwiać nasze życie, dbać o nasze bezpieczeństwo czy pozwalać zaoszczędzić zarówno czas jak i domowy budżet. Eksperci prognozują, że w bieżącym roku liczba urządzeń podłączonych do sieci będzie pięć razy większa niż liczba ludzi, którzy będą posiadać dostęp do Internetu. W związku z tym przybywać też zacznie inteligentnych rozwiązań podobnych do tego jaki zaprezentowały firmy ARCHOS i Freshub.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski