Google udostępnił zestaw narzędzi dla programistów, który można pobrać i umieścić w dowolnie wybranym przez siebie sprzęcie. To wyjątkowa szansa dla majsterkowiczów i osób zajmujących się tworzeniem inteligentnego sprzętu.

Google Assistant to narzędzie do wychwytywania ludzkiej mowy. Odpowiada na proste pytania na podstawie zgromadzonych informacji, pomaga w codziennych czynnościach, takich jak tworzenie przypomnień, a także steruje mechanizmami smart home. Teraz może być również dostępny na dowolnym urządzeniu. Oczywiście, w celu sprzedaży produktów zawierających SDK potrzebne jest pozwolenie od Google.

Do tej pory inteligentny asystent jest dostępny w smartfonach Pixel, Google Home, Google Allo, Android Wear i telefonach z systemem operacyjnym Marshmallow lub Nougat. Jest to około jedna trzecia wszystkich używanych przez Android telefonów. Rozwiązanie zaproponowane przez Google to szansa na przeniesienie technologii Google Asistant również na różnego typu rozwiązania, takie jak inteligentne lustra, miksery, czy głośniki. Dzięki temu firma może także nawiązać współpracę z innymi producentami, a tym samym stać się groźnym konkurentem dla Alexy Amazonu, oraz Apple.

Udostępnienie SDK jest częścią kampanii, w której Google rozpowszechnia stworzone przez siebie inteligentne systemy. Przykładowo, Amazon Echo, jest również wykorzystywany zarówno w robocie domowym, jak i zmotoryzowanym wózku inwalidzkim.


Promuj biznes na łamach MARKETINGLINK!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski